Reference

Prodej novostaveb rodinných domů, k.ú. Novosedly, okr. Břeclav

Panu Rausovi jsem svěřil prodej dvou rodinných domů a to na doporučení mých kolegů. Musím říci, že jsem byl naprosto spokojen a to jednak individuálním přístupem a průběhem celého procesu prodeje. Tato naše spolupráce byla první, avšak nikoliv poslední. Služby pana Rause doporučuji.   

Ing. Michal Barák

Prodej bytu 1+1 ( 50 m² ) s parkovacím stáním, Brno, ul. Majdalenky, ORION

Realitní makléř pan ing. Raus je profesionál ve svém oboru. Jedná věcně a průběžně informuje o zájemcích a stavu prodeje nemovitosti. Je časově flexibilní a zajišťuje servis i po zrealizovaném prodeji. Celkově jsme byli s jeho službami velmi spokojení.

manželé Smutní

Pronájem bytu 3+kk ( 81 m²) se dvěma balkony, ul. Zahradníkova, Brno - město

Profesionální a zároveň příjemný přístup, vše šlo hladce. Děkuji

Gabriela Rotreklová

Prodej bytu 2+1, celková výměra 55 m², ulice Kubíčkova, Brno - Bystrc

Obrovská ochota s prodejem bytu, přestože tento prodej zkomplikovala vážná nemoc prodávajícího - mého manžela. Pan David Raus i přes komplikace velice vstřícně vše zařídil tak, že prodej proběhl bez komplikací. Zdeňka Hlavsová

Zdeňka Hlavsová

Prodej bytu 2+1 s balkonem, celková plocha 57,29 m², ul. Jílová, Brno - Štýřice

Naprosto perfektní a profesionální servis. Mohu jen doporučit!

Michal

Pronájem bytu 3+kk, výměra 73 m2, Brno - ul. Konradova

S panem Rausem jsme byli nad míru spokojení, překvapil nás milý, profesionální a hlavně lidský přístup. Přes jeho realitní kancelář řešíme jak pronájmy nemovitostí, tak nyní i prodej/koupi. Vždy bylo vše bez problémů, vše zařídil a o nic jsme se nemuseli starat. Vždy nám věnoval dostatek času, byl vstřícný a vše ochotně vysvětlil. Pana Rause můžeme určitě doporučit.

Pavel Ryšánek

Prodej apartmánu 2+kk s vlastní zahradou, celková výměra 144 m2 Studnice u Rokytna

S panem Rausem jsem se seznámil při koupi jedné nemovitosti, kdy zastupoval prodávajícího. Jeho profesionální jednání v této věci mě přesvědčilo, abych jeho služeb využil i v okamžiku, kdy jsem jinou svou nemovitost potřeboval prodat. Přes nepříznivou situaci na trhu s nemovitostmi se díky němu i tento prodej podařilo úspěšně zrealizovat. Dodávám, že s ohledem na jeho komplexní přístup (od tvorby inzerátu až po právní služby) mě celá záležitost stála jen minimum času, což pro mě bylo (kvůli mému pracovnímu vytížení) velmi důležité. Budu-li někdy v budoucnu potřebovat služby realitního makléře, je pro mě pan Raus jasnou volbou.

Petr Válek

Prodej bytu 2+kk ( 46,4 m2), klimatizován, Rajhrad u Brna, Klášterní Dvůr

Chtěli bychom tímto velmi poděkovat panu Rausovi za zprostředkování prodeje starého a koupě nového bytu. Především musíme vyzdvihnout jeho osobní a velmi profesionální přístup. S ochotou a samozřejmostí vždy poradil, vysvětlil, zařídil a se vším nám pomohl. Veškeré akce a termíny byly do posledního detailu vyladěné a sladěné. Svým milým a přátelským přístupem a sobě vlastní precizností přispěl k tomu, že jsme hladce dotáhli celý proces do zdárného konce. Služby, které pan Raus nabízí a poskytuje, můžeme s klidným svědomím doporučit i jeho dalším budoucím klientům. Pazourkovi

manželé Pazourkovi

Prodej rodinných domů a pozemků, developerský projekt Bystřice n. Pernštejnem

"Dovoluji si všem doporučit realitní služby pana Rause, se kterým mám osobní zkušenost při prodeji zasíťovaných pozemků a nových rodinných domů v Bystřici nad Pernštejnem. Spolupráce s ním byla vždy příkladná, vždy byl ochoten poradit či pomoci z řešením i nestandartních situací, které při prodeji jednotlivých nemovitostí mnohdy vznikaly. Mnohým našim zákazníkům také pomohl nejen s vyřízení kupních smluv a další dokumentace spojené s nákupem nebo prodejem nemovitosti ale i  radou nebo s vyřízením hypotéky. Co se řeklo to platilo."

Ing. Radek Pospíšil, SPH stavby s.r.o.

Lesní usedlost, podlahová plocha 816 m2, pozemek 12.453 m2, Těmice u Kamenice nad Lipou

Na prodeji a pronájmu nemovitostí spolupracuji s panem Rausem již několik let. To co se řeklo to vždy platilo. Oceňuji jeho aktivní přístup, formu prezentace a znalosti v realitním oboru. Vřele jeho služby doporučuji. 

Ivan Troch

Prodej horské chalupy Stará Ves u Rýmařova (Jeseníky)

Chci poděkovat za celý průběh obchodního případu nákupu domu ve Staré Vsi. Od první schůzky byla radost s panem Rausem polupracovat, měl jsem vždy aktuální informace o průběhu obchodního případu, v jaké jsme fázi a co vše je potřeba doložit. I následné kroky a nadstandardní informace (historické mapy) mě velice mile překvapily. Díky perfektnímu přístupu proběhlo vše hladce a rychle, Vaše služby rád doporučím dále.

Petr Konečný

Prodej domu a koupě bytu, Brno

S Ing. Rausem jsem se setkala v době, kdy jsem řešila prodej domu a koupi bytu. Vše bylo komplikované. Prodej se protahovat, majitel bytu spěchal na prodej. Mě se zdála celá situace neřešitelná. Ovšem Ing. Raus mě přesvědčil o opaku. Svým zcela profesionálním přístupem,odbornými znalostmi a cílevědomostí dosáhl toho, že vše proběhlo v termínu a já bydlím. Pokud bych měla nějaký prodej nebo koupi nemovitosti ještě někdy absolvovat, tak jedině s ním. Jeho služby mohu jen doporučit.

Vladimíra Mokrá

Prodej hrubé stavby rodinného domu 5+kk s dvojgaráží, podl.plocha 186 m2, poz.400 m2, Rajhrad u Brna

"Pan inženýr Raus nám prodával rodinný dům v hrubé stavbě  v roce 2020. Pana inženýra vřele doporučujeme naší rodině, přátelům, známým. Jeho profesionální přístup a hlavně odbornost a znalost v stavebně technickém směru je nadprůměrná.  Jsme rádi, že jsme mohli spolupracovat."

manželé Richtrovi

Prodej historické sýpky, Olbramovice u Pohořelic, užitná plocha 842 m2, pozemky 1735 m2

S panem Rausem spolupracuji na základě velmi dobrých zkušeností již několik let. Je to profesionál, který se snaží najít pro svého klienta vždy to nejlepší řešení. Oslovila mě také bezproblémová komunikace, přesné dodržování termínů i to, že prodejem či pronájmem nemovitosti pro něj věc nekončí a je ochoten vypomoct a poradit i nad rámec svých povinností. Rozhodně doporučuji. 

Michal Osička

Prodej rodinného domu 3+1, Brno - Lesná

Pana Rause jednoznačně doporučuji. Při prodeji své nemovitosti jsem se původně obrátila na jinou realitní kancelář, která v prodeji nebyla úspěšná a nebyla jsem spokojená s přístupem. Pan Raus naopak vyšel vstříc mým požadavkům (rychlost, minimální "zatěž” mé osoby při prodeji, dotaženi prodeje od A do Z). Presně takto si představuji praci profesionálního realitního makléře. 

Ing. Martina Navrátilíková

Prodej bytu 3+1, 55 m2, Brno - Štýřice, ul. Vysoká

"Byli jsme maximálně spokojeni s Vaší službou u prodeje bytu i u našeho nákupu domu v Syrovicích.
Vaše ochota nejen zařídit, ale i reagovat na naše (někdy časté) amatérské dotazy byla vždy profesionální a i pro nás srozumitelné.
Vypracování smluv a zařízení prodeje / nákupu nemovitosti bylo díky Vám pro nás příjemné a a obavy z celé "mašinérie" byly zbytečné. 
Prošli jsme si prodejem garáže na vlastní pěst a po zkušenostech z neustálým doplňováním dokumentů, zajišťováním smluv, jízd na katastr.... toto vše díky Vašemu přístupu bylo zajištěno z Vaší strany za což ještě jednou moc děkujeme."

Radek Mičulka

Prodej rodinného domu 4+kk, Syrovice, podl.plocha 118 m2

"Pana Davida Rause, mohu jen doporučit k prodeji nebo nákupu nemovitostí pro rychlé jednání a osobní přístup ke klientovi, vstřícnost a pomoc při vyřizování formalit spojených s administrativou, což jem velice ocenila. Nákup nebo prodej nemovitosti je spojen se spoustou úkonů, které klient nezná, proto  pokud vás tímto labyrintem někdo provede, je celá tato záležitost mnohem snažší a příjemnější"

Lenka Stloukalová

Prodej víceúčelového domu - Bystřice nad Pernštejnem

Děkujeme touto cestou panu Rausovi za příjemnou a profesionální spolupráci. Vše probíhalo tak jak jsme si na začátku domluvili a bez jakéhokoliv zádrhelu. Byli jsme velmi spokojeni s jeho pracovním nasazením, odborností, flexibilitou, připraveností a také vstřícností. Pokud budeme v budoucnu potřebovat služby realitního makléře, určitě se na něj opět obrátíme. 

Kateřina Hégrová

Prodej a pronájem bytů, Brno - Královo Pole

" S panem Ing. Davidem Rausem spolupracuji od roku 2016 bez jakékoli negativní zkušenosti, a to jak při pronájmech bytů tak při prodeji nemovitostí. Několikrát jsem jej doporučila známým, kteří byli také velmi spokojeni.  Kromě běžných činností, které jsou s pronájmem či prodejí nemovitosti spojeny (příjemná komunikace, naprostá spolehlivost, kvalitní právní servis), mě velmi mile překvapily další bonusy vzájemné spolupráce. Mezi ně řadím hlavně nabídnutý servis s přepisem energií.
Nedocenitelným kladem je také výběr vhodného - bezproblémového nájemce, který bude nejen platit včas, ale také bude schopen se o pronajatou nemovitost starat s péčí řádného hospodáře a nebude obtěžovat okolí. To se samozřejmě nemusí povést vždy, ale v případě výběru nájemce p. Rausem je šance velmi dobrá. Právě tato pozornost zaměřená především na spokojenou dlouholetou spolupráci místo dosažení lákavého rychlého výdělku, mě naplňují plnou důvěrou. Vřele doporučuji! 

Gita Urbanová

Prodej stavebního pozemku, výměra 3377 m2, obec Vranovice

"S panem Rausem jsme byli velice spokojeni. Zprostředkovával nám prodej stavebního pozemku, při kterém nám byl neustále po ruce, prošel s námi veškeré dokumenty, zajistil i ošetření právní stránky a doporučil nám skvělou paní, přes kterou jsme vyřešili financování. Vždy byl naprosto profesionální a milý, a to byl pak také důvod proč jsme se na něj obrátili i při následném prodeji pozemku. Za nás můžeme jen doporučit."

Leona Tomková, Jaroslav Kosmák

Pronájem bytových jednotek, Brno

"S panem inženýrem Rausem spolupracuji již několik let a všechny naše dosud řešené případy dopadly k mé plné spokojenosti. Dle mého názoru se jedná o odborníka, kterého můžu s čistým svědomím doporučit."

Dušan Paroulek

Prodej rekreační chaty, celková podlahová plocha 99 m2, pozemek 1641 m2, Alojzov u Prostějova

"Na doporučení známého, jsem  obrátil v souvislosti s prodejem nemovitosti na jednatele realitní kanceláře pana ing.Davida Rause. Byl jsem mile překvapen s jakou profesionalitou a následnými postupy i nad rámec smluvních ujednání se záležitost k naprosté spokojenosti zrealizovala. Z vlastní zkušenosti doporučuji každému zájemci, bude v těch nejlepších rukou". 

Milan Bartušek

Pronájem bytových jednotek, Brno

"Ke spolupráci s panem Rausem jsem se dostala díky doporučení známé. Mohu jen potvrdit naprostou spokojenost s profesionálním přístupem a skvělou prezentací realit, která se díky novým technologiím neustále vylepšuje. Vyhovuje mi, že prohlídky nemusím dělat sama a že mohu řešit už jen opravdu vážné zájemce ". 

Irena S.

PRODEJ rodinného domu 4+kk, podlahová plocha 112 m2, pozemek 770 m2, Dambořice

S panem Rausem jsme spolupracovali při prodeji nově zkolaudovaného rodinného domu. Důležité pro nás bylo vybrat seriózního zájemce, což se nám ve spolupráci s panem Rausem povedlo na výbornou. V průběhu prodeje domu, který proběhl nad očekávání rychle, jsme se nemuseli o nic starat. K profesionálním službám patří i virtuální prohlídka domu, díky které si zájemci o nemovitost mohou udělat rychlou představu před osobní návštěvou. Pana Rause pro prodej nemovitosti doporučujeme. 

 

Miroslav Málek

Prodej rodinného domu 4+kk, podl.plocha 101 m2, pozemek 257 m2, Syrovice

S panem Rausem jsme zahájili spolupráci na doporučení od rodiny a troufám si tvrdit, že spolupráce předčila veškerá očekávání a také všechny předchozí zkušenosti na realitním trhu, které jsme měli. Vzhledem k tomu, že v lokalitě našeho prodávaného domu jsme již několik let nežili, nejvíce jsme ocenili profesionální, proaktivní a inovativní práci pana Rause, který komplexně zajistil prodej domu od nafocení, virtuální prohlídky, komunikaci s nájemníky i se zájemci, včetně návrhu kupní ceny, aukčního řízení, komplexní služby od A do Z včetně přípravy veškeré dokumentace a dotažení prodeje do finální podoby. Pana inženýra bych doporučila každému, ať už se jedná o prodej, pronájem, nákup, či poskytnutí jakéhokoli knowhow na realitním poli.

Iveta A. Karim