Jsem pracovitý a zodpovědný

Máte jakýkoliv dotaz?
S důvěrou se na mě obraťte:

 

Nejčastěji kladené otázky

Jak stanovit prodejní cenu nemovitosti?

Prodejní cenu stanovuji na míru každé nemovitosti, protože cenu nemovitostí ovlivňuje kombinace několika faktorů. Poměřuji všechny parametry, kterými daná nemovitost disponuje. Základem jsou cenové mapy, které však udávají pouze směr. Hodnotím též lokaci, umístění, dispozici, potenciál nemovitosti a spoustu dalších důležitých faktorů. Do ohodnocení vkládám i svůj vlastní pocit a zkušenosti. Ocenění je pracný a složitý proces, avšak pro úspěšný prodej Vaší nemovitosti je tento krok zásadní. Nechte si profesionálně ocenit Vaši nemovitost. Ocenění je zcela zdarma.

Mám na nemovitosti hypotéku. Je to problém?

Prodej nemovitosti s hypotékou není absolutně žádný problém. Jsou jasně nastavené systematiky, které Vám bezpečně umožní nemovitost s vázanou hypotékou prodat. Celým procesem Vás bez starostí provedu. Kdykoliv se na mě obraťte.

Proč využít Vaše služby, když si nemovitost mohu prodat sám?

Prodej nemovitosti bez zkušeností je jako jízda podle slepé mapy. Je to náročný proces a to jednak časově, psychicky a bez patřičných znalostí se můžete dostat do situací, v kterých si nebudete vědět rady. Proto je důležité, aby se o prodej Vaší nemovitosti postaral profesionál.
Předně si však musíte vybrat takového makléře, který Vám vyhovuje nejen po znalostní, ale i osobní stránce. Budeme spolu nějakou dobu komunikovat, domlouvat se a měl bych Vám sedět tedy i lidsky.
A proč služby využít? Nemovitosti se věnuji plně od počátku až do jejího prodeje a předání kupujícím. Co konkrétně pro prodej Vaší nemovitosti dělám najdete zde: www.davidraus.cz/jak-pracuji/

Jaká je výše Vaší provize a kdo ji hradí?

Výše provize je zpravidla v rozpětí 3 – 5 % z kupní ceny a tato provize je již zahrnuta v kupní ceně nabízené nemovitostí. Provizi hradí prodávající. Tedy objednatel služby.

Co obnáší smlouva o výhradním poskytování realitních služeb?

Moje smlouva je férová. Zpravidla smlouvu uzavírám na dobu určitou a to na 3-5 měsíců. Férovost je v tom, že pokud Vám nebudu vyhovovat nebo se Vám něco nelíbí máte možnost zcela bez závazků smlouvu i v tomto období ve lhůtě 30 dnů ukončit. Systém smluv je jednoduchý. Splním závazky, tedy prodám danou nemovitost, tak získávám sjednanou odměnu. Pokud neprodám, nemám odměnu a nic Vás to nestojí.

Nabízíte úschovu kupní ceny ve Vaší RK?

Nikdy neposkytuji úschovu kupní ceny v RK. Úschova Vašich peněz je u advokátní kanceláře IUDICATA a tato služba je v ceně realitních služeb.

Kde bude moje nemovitost prezentována?

Vaše nemovitost je prezentována na všech významných realitních serverech jako jsou sreality.cz, reality.idnes.cz, realitymix.cz, ceskereality.cz a další. Na těchto serverech navíc kupuji individuální TOP pozice, dalším zdrojem jsou sociální sítě ( facebook, Instagram, youtube…), individuální weby nemovitostí, PPC kampaně, outdoorové prezentace.

 

Zajímá Vás jiný dotaz? Domluvte si schůzku