Prodej rodinného domu s užitnou plochou 230 m², ul. Rázusova, Brno - Maloměřice

Prodej

Typ nemovitosti: rodinný dům

Adresa: ul. Rázusova 620/16, Brno - Maloměřice

Plocha užitná: 230 m2

Plocha pozemku: 220 m2

Vlastnictví: osobní

Stav objektu: dobrý

Cena: info v RK

POPIS NEMOVITOSTI

Nabízím k prodeji podsklepený rodinný dům na ulici Rázusova v Brně – Maloměřicích, ležící na pozemku o rozloze 220 m² s celkovou užitnou plochou 230 m².

Dům pochází z 30. let a od počátku vzniku je ve vlastnictví jedné rodiny. V 30. letech byl objekt dispozičně rozdělen na 1.NP, 2.NP a neobytné podkroví. Jednalo se o tzv. dvougenerační dům. V 60. letech prošel dům rekonstrukcí střechy a byl zbudován další obytný prostor v podkroví společně s balkonem.

Veškerá stavebně technická dokumentace k nabízené nemovitosti je dochována.

Během několika let byly v domě provedeny další stavební úpravy včetně změněna dispozice domu. Dům prošel částečnou rekonstrukcí. Původní dřevěná okna byla vyměněna za plastová. V roce 2022 byla provedena výměna střešní krytiny a osazen nový plynový kotel, který zajišťuje vytápění celého domu.

Za domem vzniklo posezení s grilem a byl zbudován zahradní dům, sloužící jako dílna včetně dostatečného úložného prostoru. Pro milovníky zahrádkaření je k dispozici menší zahrádka o výměře 78 m2, jenž mají majitelé nabízené nemovitosti dlouhodobě v nájmu od města Brna.

Dispozice domu:

1NP: Vstupní chodba navazuje na obytnou část, kde po levé straně se nachází pokoj, který prošel v předchozích letech menšími stavebními úpravami. Byl vybudován sprchový kout a WC. Propojením dvou obytných místností vznikl jeden velký obytný prostor. Zvětšil se prostor špíze v kuchyni a vznikla nová část - předsíň.

2NP: Po betonovém centrálním schodišti se dostaneme do 2. nadzemního podlaží, kde se nachází další obytný prostor, tvořený obývacím pokojem, ložnicí, chodbou, kuchyní s jídelním koutem a v neposlední řadě koupelnou s vanou a oddělenou toaletou. Všechny místnosti jsou prostorné s dostatkem denního světla. V obývacím pokoji se nachází funkční krbová kamna.

3NP: Po dřevěném schodišti z kuchyně se pak přesuneme do posledního obytného patra – podkroví s balkonem. Zde jsou situovány 4 samostatné pokoje a koupelna s WC.

Nabízená nemovitost je vhodná jako investice. Lze vybudovat samostatné bytové jednotky popřípadě využít dům jako vícegenerační.

Základní informace:
Lokalita: Brno - Maloměřice ulice Rázusova
zděný rodinný dům
užitná plocha 230 m²
pozemek 220 m² ( včetně zastavěné plochy)

Nedaleko domu je řada restaurací, wellness, fitness, dětské hřiště, tenisové kurty, lékárna, pošta, mateřská škola a škola. Nákupní centrum Billa. Výjimečná poloha s rychlou dostupností do centra Brna.
Na své si zde přijdou milovníci procházek i aktivní sportovci.


Právní servis zajištěn vč. vkladu do katastru nemovitosti, pro zájemce je možné zajistit i financování.

Máte zájem o tuto nemovitost?

Kontaktujte makléře