Prodej pozemků pro bydlení Vyškovec, celková plocha 21120 m²

Prodej

Typ nemovitosti: Pozemek

Adresa: obec Vyškovec

Plocha pozemku: 21120 m2

Vlastnictví: osobní

Tato nemovitost je již prodána. Můžete se však podívat na aktuální nabídku.

POPIS NEMOVITOSTI

Nabízíme k prodeji soubor stavebních pozemků ležící v katastru obce Vyškovec, která je součástí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

Celková výměra souboru prodávaných pozemků je 21120 m².
První soubor je celek o výměře 2226 m². Tato část je platným územním plánem určena jako plocha smíšeně obytná vesnická, tedy hlavní využití pro bydlení vesnického charakteru, občanské vybavení či podnikatelské aktivity. K pozemku byla vydána územně plánovací informace.

Druhým souborem jsou pozemky o celkové výměře 18894 m² a u těchto pozemků je prodávána id. 1/3. Pozemky jsou zahrnuty v územním plánu jakožto plochy krajinné zeleně a dopravní infrastruktury. Tyto pozemky jsou tedy využívány pro přístup k budoucí stavbě a pro vedení technické infrastruktury.
Oba soubory tvoří územní celek. V jižní části pozemku je nadzemní vedení E.ON.

Vzdálenost objektu od měst: Zlín: 54 km, Brno: 130 km, Ostrava: 95 km, Praha: 360 km, Olomouc: 111 km

Vyškovec leží v masivu Bílých Karpat na moravsko-slovenském pomezí. Zdejší souznění s přírodou dalo vzniknout malebné krajině drobných políček, remízků a sadů, které vytvářejí neopakovatelné scenérie. Obcí prochází žlutá a červená turistická značka a vede tudy trasa naučné stezky Okolo Hrozenkova. Vyškovec můžeme navštívit i na kole po značené cyklostezce a to Beskydsko-karpatské magistrále.

V těsné blízkosti Vyškovce leží obec Žítková, která se do podvědomí zapsala příběhy žítkovských bohyní jež oživila brněnská spisovatelka Kateřina Tučková. Právě tady totiž žila do roku 2001 poslední z nich.
Lokalita v okolí obce Vyškovec je jedna z turisticky nejatraktivnějších oblastí Bílých Karpat, jehož dominantou je Mikulčin vrch. Významným rysem území je pestrá a bohatá příroda. Charakter krajiny poskytuje v každém ročním období mimořádné podmínky pro turistiku a rekreaci. V zimě nabízí ideální sněhové podmínky. Vyškovec je nádherným a klidným místem s panenskou přírodou. Více informací u makléře. V případě potřeby Vám zajistíme i financování. www.pozemekvyskovec.cz

V nabídce je použita virtuální vizualizace pozemku včetně nemovitosti.

LOKALITA

Vyškovec leží v masivu Bílých Karpat na moravsko-slovenském pomezí. Zdejší souznění s přírodou dalo vzniknout malebné krajině drobných políček, remízků a sadů, které vytvářejí neopakovatelné scenérie. Obcí prochází žlutá a červená turistická značka a vede tudy trasa naučné stezky Okolo Hrozenkova. Vyškovec můžeme navštívit i na kole po značené cyklostezce a to Beskydsko-karpatské magistrále.

V těsné blízkosti Vyškovce leží obec Žítková, která se do podvědomí zapsala příběhy žítkovských bohyní, jež oživila brněnská spisovatelka Kateřina Tučková. Právě tady totiž žila do roku 2001 poslední z nich. 

Žítkovské byhyně byly vědmy , o kterých se traduje, že dokázaly pomoci od nejrůznějších nemocí, uzdravovaly dobytek, uměly označit místo ztraceného předmětu, řešily milostné i manželské problémy a starosti. Jejich umění se přenášelo generačně z matek na dcery, a přestože měly po celá staletí spousty odpůrců, jejich vědomosti a umění 'bohovat' vyhledávali lidé ze všeh koutů Moravy, Slovenska a dokonce také z Čech až do konce 20. století. Poslední žitkovská bohyně byla Irma Gabrhelová (1905-2001), známá pod přezdívkou „Chupatá“ , její chalupa je dodnes osadě Čierné.

chalupy Irmy Gabrhelové    

Chalupa Irmy Gabrhelová

Lokalita v okolí obce Vyškovec je jedna z turisticky nejatraktivnějších oblastí Bílých Karpat, jehož dominantou je Mikulčin vrch. Významným rysem území je pestrá a bohatá příroda.Charakter krajiny poskytuje v každém ročním období mimořádné podmínky pro turistiku a rekreaci. V zimě nabízí ideální sněhové podmínky.

                 

 Vyškovec je nádherným a klidným místem s panenskou přírodou.Více informací u makléře. V případě potřeby Vám zajistíme i financování. 

VIDEOPROHLÍDKA

Máte zájem o tuto nemovitost?

Kontaktujte makléře