Prodej bytového domu, 5 bytových jednotek, výměra pozemku 1171 m², Ivanovice na Hané

Prodej

Typ nemovitosti: bytový dům

Adresa: ul. Karla Dvořáčka 608/1, Ivanovice na Hané

Plocha pozemku: 1171 m2

Plocha zastavěná: 563 m2

Vlastnictví: osobní

Stav objektu: dobrý

Energetická náročnost: G - nedodán

Cena: 10 700 000 Kč včetně provize RK

POPIS NEMOVITOSTI

Nabízím k prodeji bytový dům se zahradou (608 m²) a samostatně stojící zděnou garáží na ulici Karla Dvořáčka – Ivanovice na Hané.  Dům je podsklepený. Celková výměra pozemku je 1171 m². Zastavěná plocha pozemku činí 563 m².

Historie domu je úzce spjatá s malým deskovitým tělesem, pro mnohé známým jako knoflík. Právě v tomto domě bývala výrobna perleťových knoflíků, která se na konci 19. století v Ivanovicích jako první na Vyškovském okrese a možná i na Moravě rozšířila. Stavba nemovitosti za účelem vybudovat zde perleťářskou firmu p. Jana Kyseláka byla dokončena v roce 1927. Počátkem 50.let, kdy byly všechny živnosti likvidovány, končí i toto nejpočetněji zastoupené ivanovické řemeslo.

Následně dům prošel stavebními úpravami a rozdělen na bytové jednotky.

Celkem se v domě nachází 5 bytových jednotek, z toho 4 bytové jednotky s podlahovou plochou cca 100 m². Tři bytové jednotky jsou umístěné v přízemí domu, zbývající dvě se nachází v 2. nadzemním podlaží. Podkroví domu je v současné době nevyužívané.

Dům je vytápěn centrálním plynovým kotlem, hlavní přívod vody je umístěn ve sklepě, jehož součástí jsou dvě místnosti propojené chodbou s otevřenými sklepy. Původní dřevěná okna byla vyměněna za nová plastová. Dům je ze severní strany zateplen včetně probarvené fasáda. Na celé nemovitosti byla kompletně vyměněna střešní krytina. 


Základní informace:

  • Lokalita: Ivanovice na Hané, ul. Karla Dvořáčka
  • Zděný bytový dům : 5 samostatných bytových jednotek
  • Celková plocha pozemku: 1171 m²
  • Zastavěná plocha : 563 m²
  • Parkování : na vlastním pozemku + samostatně stojící garáž


Ivanovice na Hané jsou město v okrese Vyškov v Jihomoravském kraji, 8 km severovýchodně od města Vyškov na říčce Hané při dálnici D1 a železniční trati z Brna do Přerova. Žije zde přibližně 3 000 obyvatel. Součástí města je i vesnice Chvalkovice na Hané. Ivanovice na Hané jsou městem s bohatou historií. Prošly rukama velkým množstvím majitelů od rytířského řádu sv. Jana Jeruzalémského až po císařskou rodinu Habsburků. Je zde barokizovaný kostel svatého Ondřeje, zámek postavený na začátku 17. století a další historické památky. Dnešní město je sídlem správy mikroregionu Ivanovická brána s rozrůstající se silniční a dopravní infrastrukturou. Stojí tu dvě základní školy, z čehož je jedna umělecká se zaměřením na hudbu.


Právní servis zajištěn vč. vkladu do katastru nemovitosti, pro zájemce je možné zajistit i financování. Více informací u makléře.

Máte zájem o tuto nemovitost?

Kontaktujte makléře