ODHAD ZDARMA

Prodej pozemků pro bydlení Vyškovec, celková plocha 21120 m2

Prodej

Typ nemovitosti: Pozemek

Adresa: obec Vyškovec

Plocha pozemku: 21120 m2

Vlastnictví: osobní

Cena: 4 900 000 Kč + provize RK

POPIS NEMOVITOSTI

Nabízíme k prodeji soubor stavebních pozemků  ležící v katastru obce Vyškovec, která je součástí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

Celková výměra souboru prodávaných pozemků je 21120 m2 První soubor je celek o výměře 2226 m2. Tato část je platným územním plánem určena jako plocha smíšeně obytná vesnická, tedy hlavní využití pro bydlení vesnického charakteru, občanské vybavení či podnikatelské aktivity.

Druhým souborem jsou pozemky o celkové výměře 18894 m2 a u těchto pozemků je prodávána id. 1/3. Pozemky jsou zahrnuty v územním plánu jakožto plochy krajinné zeleně a dopravní infrastruktury. Tyto pozemky budou tedy využívány pro přístup k budoucí stavbě a pro vedení technické infrastruktury.
Oba soubory tvoří územní celek.V jižní části pozemku je nadzemní vedení E.ON.

Vzdálenost objektu od měst: Zlín: 54 km, Brno: 130 km, Ostrava: 95 km, Praha: 260 km, Olomouc: 111 km

LOKALITA

Vyškovec leží v masivu Bílých Karpat na moravsko-slovenském pomezí. Zdejší souznění s přírodou dalo vzniknout malebné krajině drobných políček, remízků a sadů, které vytvářejí neopakovatelné scenérie. Obcí prochází žlutá a červená turistická značka a vede tudy trasa naučné stezky Okolo Hrozenkova. Vyškovec můžeme navštívit i na kole po značené cyklostezce a to Beskydsko-karpatské magistrále.

V těsné blízkosti Vyškovce leží obec Žítková, která se do podvědomí zapsala příběhy žítkovských bohyní, jež oživila brněnská spisovatelka Kateřina Tučková. Právě tady totiž žila do roku 2001 poslední z nich. 

Žítkovské byhyně byly vědmy , o kterých se traduje, že dokázaly pomoci od nejrůznějších nemocí, uzdravovaly dobytek, uměly označit místo ztraceného předmětu, řešily milostné i manželské problémy a starosti. Jejich umění se přenášelo generačně z matek na dcery, a přestože měly po celá staletí spousty odpůrců, jejich vědomosti a umění 'bohovat' vyhledávali lidé ze všeh koutů Moravy, Slovenska a dokonce také z Čech až do konce 20. století. Poslední žitkovská bohyně byla Irma Gabrhelová (1905-2001), známá pod přezdívkou „Chupatá“ , její chalupa je dodnes osadě Čierné.

chalupy Irmy Gabrhelové    

Chalupa Irmy Gabrhelová

Lokalita v okolí obce Vyškovec je jedna z turisticky nejatraktivnějších oblastí Bílých Karpat, jehož dominantou je Mikulčin vrch. Významným rysem území je pestrá a bohatá příroda.Charakter krajiny poskytuje v každém ročním období mimořádné podmínky pro turistiku a rekreaci. V zimě nabízí ideální sněhové podmínky.

                 

 Vyškovec je nádherným a klidným místem s panenskou přírodou.Více informací u makléře. V případě potřeby Vám zajistíme i financování. 

VIDEOPROHLÍDKA

Máte zájem o tuto nemovitost?

Kontaktujte makléře